کتاب شبکه

کتابی برای دنیای مجازی

کتاب شبکه

کتابی برای دنیای مجازی

کتاب شبکه

با ظهور و بروز اینترنت و گِره خوردن زندگی‌ها به زلفش کم کم بخشی از دنیای ما منتقل شد به این شبکه مجازی، « کتاب شبکه» شرحی است بر این نیمه مجازی کمتر دیده شده. باشد که اثری از من بر دیوارهای اینترنت به یادگار بماند.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
پربیننده ترین مطالب

صفحه کلید فارسی

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۵:۲۶ ب.ظ

همه ما در طول گشت و گذار در فضای مجازی نیاز پیدا می‌کنیم که چند کلمه‌ای به فارسی تایپ کنیم اما آیا صفحه‌کلید فارسی شما استاندارد است؟ شاید تعجیب کنید اما ما صاحب یک «صفحه‌کلید استاندارد ملی» هستیم که طبق استاندارد ایزیری ۹۱۴۷ مرتب شده است.

اگر شما از یک توزیع گنو/لینوکس استفاده می‌کنید صفحه کلیدتان بر اساس این استاندارد مرتب شده است اما اگر از کاربران ویندوز هستید صفحه‌کلیدتان غیر استاندارد است و نیاز دارید که صفحه کلید استاندارد شده فارسی را دانلود کنید و روی سیستمان نصب کنید.

اما مزایای این صفحه کلید استاندارد چیست؟

  1. با استاندارد شدن صفحه کلید فارسی شما روی یک رایانه تایپ ۱۰ انگشتی را یاد می‌گیرید و بعد روی تمام سیستم‌های رایانه‌ای می‌توانید تایپ کنید بدون آنکه بخواهید مدتی را صرف پیدا کردن «پ» و «چ» و ... بکنید.
  2. اگر شما از این صفحه‌کلید استاندار فارسی استفاده کنید دیگر اعداد را در تایپ فارسی به شکل لاتین 1,2,3 نخواهید نوشت، بلکه به شکل صحیح ۱،۲،۳ می‌نویسید.
  3. در این صفحه کلید ایجاد فاصله مجازی یا نیم فاصله به راحتی فشردن کلیدهای «Shift+space» است و به این ترتیب متن‌تان زیباتر خواهد شد. (برای کسانی که نمی‌دانند فاصله مجازی چیست، به عنوان مثال اگر من از فاصله مجازی استفاده نکنم باید کلمه «انسان‌ها» را به صورت «انسان‌ ها» یا «انسانها» تایپ کنم.)

تصاویر زیر به شما کمک می‌کند با چنیش صفحه‌کلید فارسی آشنا شوید، همچنین می‌توانید این صفحه‌کلید را برای ویندزهای ۷ به پایین از اینجا دانلود کنید.

حالت عادی

حالت با تبدیل

حالت با دگر ساز راست


در ویکی‌پدیا بیشتر بخوانید: صفحه کلید فارسی

نظرات  (۱)

اهوم حتما