کتاب شبکه

کتابی برای دنیای مجازی

کتاب شبکه

کتابی برای دنیای مجازی

کتاب شبکه

با ظهور و بروز اینترنت و گِره خوردن زندگی‌ها به زلفش کم کم بخشی از دنیای ما منتقل شد به این شبکه مجازی، « کتاب شبکه» شرحی است بر این نیمه مجازی کمتر دیده شده. باشد که اثری از من بر دیوارهای اینترنت به یادگار بماند.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
پربیننده ترین مطالب

مهاجرین پشت در

پنجشنبه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۴، ۰۷:۵۳ ب.ظ

مهاجرین به اروپا

جنگ و آوارگی باعث شده تا عده‌ی زیادی از مردم جنگ زده کشورشان را ترک کنند و به امید زندگی بهتر عازم کشورهای اروپایی شوند. خیلی‌ها در این راه کُشته شدند و هر روز اخبار دردناکی از این مهاجرین به گوش می‌رسه. دولت‌های اروپایی هم در مقابل سیل مهاجران دچار مشکل شدند، از طرفی نجات پرست‌هایی هم هستند که از هجوم مهاجران به کشورهایشان ناراحت هستند و به آزار و اذیت این مهاجران می‌پردازند.

برای ما خیلی راحت است در این گوشه دنیا پا روی پا بی‌اندازیم و با یک ژست روشنفکرانه این اتفاقات را جاج کنیم و دولت‌ها و نژاد پرستان را جاج کنیم؛ اما من حرفم اینکه قبل از هر قضاوتی کمی فکر کنیم ببینیم آیا رفتار ما با مهاجرین بهتر از آن‌ها است؟!

واقعا رفتاری که ما با مهاجرین افغانی داریم رفتار درستی است؟! کودکان افغانی که به طور غیر قانونی وارد کشور شده بودند تا چند سال پیش حق تحصیل نداشتند. هنوز یادم نرفته سال سوم راهنمایی برخورد بد معلم ورزش را با یک دانش‌آموز افغانی و نیش باز بچه‌هایی که می‌دیدند چطور همکلاسی افغانشان مورد تمسخر قرار گرفته.

موارد زیادی هست که به ذهنم میاد بنویسم اما ترجیح میدم با یک سه نقطه این یادداشت را پایان بدم ...

نظرات  (۲)

موفق باشید
  • مهدی هادیزاده
  • ممنون از مطلبتون...    از yaz